Wartości odżywcze migdałów

Dla nikogo chyba nie jest tajemnicą to, że orzechy są bogate w liczne wartości odżywcze, dlatego powinny na stałe zagościć na naszych stołach. Mimo tego, że są wysokotłuszczowymi przekąskami mają zbawienny wpływ nie tylko na zdrowie, ale i na naszą urodę.

Po pierwsze, regularne spożywanie owoców częściej niż raz w tygodniu skutecznie chroni nas przed zawałem serca i udarem mózgu. Oczywiście, ochrona przed nimi jest tym większa, im więcej spożywamy tych przysmaków. Ponadto, zawierają w sobie 80% tłuszczy, ale są to tłuszcze zdrowe, które sprzyjają spadkowi złego cholesterolu w organizmie. Ponadto, w ostatnim czasie udowodniono, że regularne spożywanie orzechów posiada działanie przeciwzapalne oraz zapobiega wystąpienia cukrzycy, a w przypadku kobiet chroni je przed rakiem jelita grubego.

Poza tym, zawierają w swym składzie wysokowartościowe białko roślinne oraz błonnik oraz w zależności od rodzaju orzechów bogate są w różne witaminy i mikroelementy, w szczególności w kwas foliowy i magnez oraz w witaminę E oraz B1 i Bi, które cudownie wpływają na naszą cerę, a także wzmacniają włosy i paznokcie oraz pomagają zachować szczupłą figurę.

Z pewnością, nie można przesadzać z liczbą spożywanych orzechów, ponieważ są wysokokaloryczne, dlatego wskazane jest jedzenie kilka razu w tygodniu porcji owoców wielkości jednej garści. Trzeba także wiedzieć o tym, że orzechy, które są pakowane próżniowo, posiadają mniej wartości odżywczych, a do prażenia słonych orzeszków używa się niezdrowych tłuszczów, a co najgorsze zawierają one bardzo dużo soli. Dlatego najlepiej jest je kupować w sklepach ze zdrową żywnością, bowiem wtedy mamy pewność, że są zdrowe.

Nikt już chyba nie ma wątpliwości co do cudownego wpływu orzechów na nasze zdrowie i piękny wygląd, dlatego na stałe należy je wprowadzić do swojego jadłospisu, jednak trzeba pamiętać o tym, że w ich spożywaniu należy zachować umiar.

Orzechy włoskie

Warning: file_put_contents(//wp-content/cache/zencache/cache/http/www-orzechy-com-pl/wartosci-odzywcze-orzechow-2.html-559a09b4b39aa640259397-tmp): failed to open stream: Disk quota exceeded in /wp-content/advanced-cache.php on line 966

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'ZenCache: failed to write cache file for: `/wartosci-odzywcze-orzechow-2/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `//wp-content/cache/zencache/cache`.' in /wp-content/advanced-cache.php:974 Stack trace: #0 [internal function]: zencache\advanced_cache->output_buffer_callback_handler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /wp-includes/functions.php(3269): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /wp-includes/plugin.php(496): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /wp-includes/load.php(613): do_action('shutdown') #5 [internal function]: shutdown_action_hook() #6 {main} thrown in /wp-content/advanced-cache.php on line 974